Asda e-ostude automatiseeritud väljastamise ja tagastamise lahendus Suurbritannias

s_1530007042694

Cleveron 401 pakirobot Asdas

Suurbritannia üks suurimaid jaemüüjaid Asda katsetab e-poe pakkide väljastamiseks ja tagastamiseks Cleveroni pakirobotit. Cleveron 401, mida Asda nimetab Pickup Toweriks, asub Manchesteris ning on esimene pakirobot Ühendkuningriigis.

s_1530007068057

Kasvava e-kaubanduse kitsaskohad

Jaekaubanduse klientide ostuharjumused muutuvad kogu maailmas ja aina enam liigub ostlemine füüsilistest kauplustest veebipoodidesse. Trendi kinnitab ka statistika – 2022. aastal oli e-kaubanduse kogumaht Suurbritannias 122,9 miljardit eurot. (Statista)

E-poe ostude väljastamisel pakuvad ettevõtted sageli võimalust saada tellitud kaup kätte kliendile sobivaimas kaupluses,
kas kassast või teenindusletist. Sellisel lahendusel on aga mitmeid kitsaskohti:
 • suurenev veebipoe pakkide hulk vajab hoiustamiseks aina rohkem pinda, kasvatades laokulusid
 • pakkide klientidele käsitsi väljastamine toob klienditeenindajatele lisatööd ja suurendab tööjõulusid
 • pakkide väljastamine kassast või teenindusletist toob kaasa pikad järjekorrad. Ootama peavad nii kauplusest ostjad
  kui ka e-poest tellijad, mis toob kaasa negatiivse ostukogemuse
s_1530008324367

Lahendus – e-poe pakkide väljastamine iseteenindusliku pakirobotiga

Asda otsustas e-poe pakkide väljastamise automatiseerida ja valis selleks Walmarti eeskujul Cleveroni 401. Asda poolt Parcel Toweriks nimetatud pakirobot väljastab klientidele paki keskmiselt 12 sekundiga, sealt saab kätte ka Asda partnerite e-poe oste ja tellitud asju saab robotisse ka tagastada.

Cleveron 401 ehk Asda Parcel Tower

 • 5 m kõrge ja 2,5 m lai
 • Hoiustab 5,4 m2 peal kuni 500 pakki
 • Väljastab paki keskmiselt 12 sekundiga
 • Võimaldab pakkide tagastamist
 • Avatud Asda partneritele
s_1530008371861

E-poe pakkide väljastamine ja tagastamine

1. Klient teeb Asda või Asda pakisaatmisteenust toyou kasutava partneri veebipoest tellimuse ning valib kättetoimetamise viisiks pakiroboti

2. Kui kliendi pakk pakirobotisse sisestatakse, saab ta oma nutitelefonile teavituse paki välja võtmise koodiga
3. Klient läheb kauplusesse, sisestab Cleveron 401 tellimuse PIN-koodi või skaneerib QR-koodi ja saab oma paki kätte paarikümne sekundiga

4. Samal moel saab klient ka oma e-poest tehtud ostu robotisse tagastada
s_1531945517335

Paraneb ostukogemus ja klientide rahuolu

E-poe ostude väljastamise automatiseerimine hoiab kokku klientide aega ning raha. Cleveron 401-st paki saamine on kliendi jaoks tasuta, täpselt nii, nagu kaupluse teenindusletti pakile järele minemine.

Veebipoe ostu kättesaamiseks ei pea aga klient seisma järjekorras, vaid selle saab pakirobotist, mis väljastab pakke paarikümne sekundiga, välistades pika ootamise. Cleveron 401 kasutamine on kliendi jaoks lihtne, selleks ei ole vaja pöörduda klienditeenindaja poole.
s_1530009268107

Vähenevad tööjõu- ja laokulud

Cleveron 401 on 80% efektiivsem kui käsitsi veebitellimuste pakkide väljastamine.
 • Pakkide väljastamine ja tagastamine on automatiseeritud, mis vähendab pakkide käsitsemise kulusid.
 • Klient saab veebitellimused kätte kauplusest, mis vähendab kullerteenuse kulusid.
 • Cleveron 401 suudab sõltuvalt pakkide suurusest hoiustada kuni 500 pakki, kuid asub vaid 5,4 m2, hoides nii kokku väärtuslikku poe- ja laopinda.

Suureneb kaupluse külastatavus

Cleveron 401 asub kaupluse sees ja uuringud on näidanud, et 90% kauplusesse e-poe ostule järele tulnud klientidest teeb kaupluses olles veel ühe ostu.

Lisaväärtus teiste e-poodide näol

Asda Parcel Towerist saavad e-poe pakke väljastada ka Asda pakisaatmisteenust toyou kasutavad partnerid (nt ASOS, Missguided jt). Nende kliendid saavad samuti valida kättetoimetamise viisiks pakiroboti ning oma ostule Asda Parcel Towerisse järele minna. Kogu protseduur toimub täpselt samamoodi nagu Asda e-poest ostes.
s_1530010250705

Kiirus ja mugavus on toyou partnerite ning klientide jaoks väga tähtsad ja me otsime alati uusi viise, kuidas neid tagada. Parcel Tower on kõige värskem näide sellest, kuidas saame uute tehnoloogiate abil oma klientide aega ning raha säästa. (Asda)

Neil Drake
Asda toyou protsessijuht

Loe ka teiste klientide kohta

Eestis on mitmed ettevõtted ja asutused, kes on pakiautomaadi abil oma igapäevatööd sujuvamaks ning kliendikogemust paremaks muutnud. 

Loe lähemalt

2015. aastal teatas USA jaekett Walmart, et võtab müügitulemuste parandamiseks kasutusele uue strateegia, mille eesmärgiks on ühendada füüsiliste ja veebipoodide ostukogemus ning suurendada e-kaubanduse osakaalu.

Loe lähemalt

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]