Meie lugu

Cleveron on olnud oma valdkonna suunanäitaja juba enam kui 10 aastat.

1993

Cleveroni üks omanikest, Arno Kütt, rajas sõpradega ASi Eerung, mis tegeles mööbli tootmise ja müügiga.

2000

Pärast seda, kui ühel messil tegi klient oma ostu digikaamera abil (kodused valisid piltide abil sobiliku toote välja ja see viidigi messilt kaasa), otsustati mööblimüügiga internetti liikuda. Sündis mööbli veebipood ON24.

2006

ON24, Eesti ja Soome juhtiv mööbli veebipood (www.on24.ee, www.on24.fi) lõi kaupade kättetoimetamiseks oma logistikaosakonna.

2007

ON24 logistikaosakond hakkas lisaks logistikateenusele arendama pakiautomaatide riist- ja tarkvara ning enda pakiautomaatide võrgustikku. Seetõttu loodi ka eraldi ettevõte. Juriidilise nimena registreeriti Cleveron, kuid esialgu kandis firma nime SmartPOST.

2009

SmartPOST avas oma üle-eestilise pakiautomaatide võrgustiku ja peagi said need tarbijate hulgas populaarseks pakkide kättesaamise kohaks. Mõne aastaga saavutas SmartPOST Eestis 20% turuosa.

2010

SmartPOSTi pakiautomaatide võrgustik ja selle kaudu logistikateenust pakkuv üksus ning bränd müüdi Soome ettevõttele Itella Corporation (endine Soome Post). SmartPOSTi nime müümise tõttu hakati kasutama nime Cleveron. Ettevõte jätkas pakiautomaatide tarkvara ja tehnoloogia arendamist ning müüki.

2011

Cleveron esitles Cleveron 401 ideed – uue põlvkonna robootilist pakiautomaati, mis hoiab kokku laoruumi, kuna suudab väikese pinna peal hoiustada suurel hulgal pakke. Samuti väljastab see paki paarikümne sekundiga.

2014

Cleveron esitles Cleveron 302, iseteeninduslikku pakiautomaati, millel oli kirjade ja pakkide hoiustamiseks ka ainulaadsed väikesed kapid.
Cleveron avas Viljandis uue arenduskeskuse, et rahuldada kasvanud nõudlust Cleveroni toodete vastu.
2014. aasta lõpuks oli Cleveronil kliente lisaks Eestile ka Hispaanias, Norras ja Brasiilias.

2015

Cleveron sõlmis partnerluslepingu USA ettevõtte Bell and Howelliga, et siseneda oma pakiautomaatidega Põhja-Ameerika turule.
Cleveron tõi ametlikult turule innovaatilise robootilise pakiautomaadi PackRobot, mis viis e-poe ostude väljastamise uuele tasemele nii jaemüüjate kui ka klientide jaoks. 2018. aastal sai toode nimeks Cleveron 401.
2015. aastal lisandusid Cleveroni klientide hulka ettevõtted Ungarist ja Soomest.

2016

Cleveroni tarkvara- ja teenuseplatvorm CollectNet lõi Eestis avatud pakiautomaatide võrgustiku, mis kasutas pakkide väljastamise lahendusena pakirobotit Cleveron 401.
Mainekas ajakiri Postal Technology andis Cleveroni pakirobotile Cleveron 401 tiitli „Delivery Innovation of the Year“.
Maailma suurim jaekett Walmart paigaldas Cleveroni pakirobotid 401 viide kauplusesse USAs, et katsetada, kuidas selle abil oma klientidele e-poest tehtud oste väljastada. Walmarti pakirobotid kannavad nime Pickup Tower.
2016. aasta lõpuks oli Cleveroni pakiautomaatide asukohariikide hulka lisandunud Bulgaaria, Saksamaa ja USA.

2017

Cleveroni ning ON24 asutajad Arno Kütt ja Peep Kuld nimetati EY Estonia poolt Eesti Aasta Ettevõtjateks.
Cleveron 401 võitis maailmakuulsal innovatsioonikonkursil Edison Awards pronksmedali.
Cleveron esitles maailma suurimat robootilist pakiterminali CleverFlex. 2018. aastal sai toode nimeks Cleveron 402.
Cleveroni töötajate arv jõudis 100 töötajani.
Cleveron paigaldas Tallinnas asuvasse LAEVa kortermajja maailma esimese pilvepõhise nutipostkasti lahenduse, mis tugineb Cleveroni nutikal pakiautomaadil Cleveron 301.
Maailma kiireim drooniga kättetoimetamise avalik teenus avati Cleveroni kodulinnas Viljandis. Kahe nädala jooksul sai katsetada, kuidas Cleveroni droon tellijale SMS-i peale karastusjoogi toob.
Esimene Cleveron 402 paigaldati Inditexi maailmakuulsa moebrändi Zara kauplusesse Hispaanias A Coruñas.
Walmart teatas, et Cleveron 401 katsetus oli nii edukas, et soovib pakiroboteid ehk Pickup Towerid paigaldada kauplustesse üle kogu USA. Eesmärgiks seati, et 2018. aasta lõpuks on Walmarti poodides 700 robotit.

USAs asuv Bloomsburgi ülikool paigaldas pakiautomaadi Cleveron 302 oma ülikoolilinnaku postituppa, et muuta posti ja pakkide käsitsemine kiiremaks ning mugavamaks.
2017. aasta lõpuks olid Cleveroni klientide hulgas maailma suurim jaemüüja Walmart ja maailma suurim moekettide müüja Inditex oma brändiga Zara.

2018

Suurbritannia üks suurimaid jaekette Asda valis e-poe ostude automatiseeritud väljastamise katsetamiseks pakiroboti Cleveron 401. Parcel Toweriks nimetatud Suurbritannia esimene pakirobot paigaldati Asda Manchesteris asuvasse kauplusesse.

Cleveroni paigaldas kaks maailma suurimat Cleveron 402 pakirobotit Zara kõige innovaatilisemasse esinduspoodi Londonis. Esmakordselt maailmas on kaupluses eraldi veebipoele pühendatud osakond, kus e-poest ostetud pakke saavad kliendid kätte just Cleveron 402 robotitest. Koos suudavad masinad korraga hoiustada kuni 2400 pakki.
Cleveron tõi turule Eesti esimese personaalse kodu-pakiautomaadi Cleveron 201. Tänu Cleveron 201-le ei pea pakiautomaadi omanik enam kodus kullerit ootama, sest tellitud toidukaubad, riided, post ja muud pakid pannakse tema oma kodu juures asuvasse isiklikku automaati.

Cleveron kuulutati Ettevõtluse auhindadel Eesti Aasta Ettevõtteks 2018. Lisaks pälvisime Aasta disainirakendaja ja Aasta uuendaja tiitlid ning jõudsime Aasta eksportööri kategoorias parima kolme ettevõtte sekka.

10. oktoobril avati Viljandi arenduskeskuse laiendus, mis lisas koostetehasele juurde 7500 m2, võimaldades aastakäivet kasvatada kuni 200 miljoni euroni.

Cleveron esitles Robotexil oma esimest robotkulleri prototüüpi.

2019

Cleveroni töötajate arv jõudis 200 töötajani.
Cleveron käivitab koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkooliga Mainor Viljandis Cleveroni Akadeemia, kus sügisest hakatakse pakkuma tehnoloogiakõrgharidust Eestis ainulaadsel robootikatarkvara arenduse õppekaval. Cleveroni Akadeemiasse võetakse esimesel aastal vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist, kes saavad stipendiumi, mis sisaldab tasuta majutust Viljandis, lõunasööke, 400-eurost kuustipendiumi ning 5500-eurose aastase õppemaksu katmist.
Cleveron saavutas isikliku rekordi - kahe kuuga klientideks viis suurettevõtet. Cleveron alustas juuni lõpus koostööd maailma suurima spordikaupade jaemüüja Decathlon S.A-ga, millel on kokku 1500 kauplust. Decathlon on juba viies suurettevõte, kes viimase kahe kuu jooksul Cleveroni toodete kasutajate nimekirja lisandunud. Lisaks Decathlonile Ungaris laiendas Cleveron oma tegevust maikuus ka mujal Euroopas, alustades koostööd Tšehhi logistikafirma Zàsilkovna ja Norra sporditarvete jaemüüja XXLiga. Kliendiks saadi ka Uus-Meremaa suurim jaekett The Warehouse ning Ladina-Ameerika jaemüügihiid, Tšiilis baseeruv Falabella Retail. Kokku on Cleveronil tänaseks 22 klienti, nende seas ka maailma suurim jaemüüja Walmart.
Cleveron lõi väikepoodidele mõeldud pakiautomaadi

2020

Cleveron lõi koos Etosiga oma esimese apteegilahenduse

Võta meiega ühendust!

  • Jaemüük
  • Logistika / Post
  • Kinnisvara
  • Distribuutor
  • Agent
  • Muu

Lisainfo saamiseks helista või saada e-kiri

Teele Saul
 Müügihaldur

E-post: [email protected]
Tel: +372 5346 2619