Kõik uudised

Toidukapid aitavad toidupoodidel saavutada jätkusuutlikkuse ja kuluefektiivsuse eesmärke

05.07.2022 | Cleveron, Jätkusuutlikkus, Kuluefektiivsus

Kuna linnastumine ja heitgaaside hulga suurenemine on olnud ning on ka edaspidi murekohaks suurlinnades üle maailma, otsivad kaupmehed alternatiivseid võimalusi heitkoguste vähendamiseks ning uuenduslike, kuluefektiivsete ja keskkonnasõbralike lahenduste rakendamiseks. Suurlinnad piiravad osaliselt toidupoodide tegevuspiirkondi nende rohkuse tõttu, kuigi nõudlus poodide järele soodustab kasvu. Millist rolli mängib selles toidukapp?

Reostuse vähendamise teema on aktuaalne üle maailma, riigid on muutumas kohalikes keskkonnaküsimustes aina enam reguleerivaks. Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) andmetel on kogu CO2 heitkogus Euroopas üldiselt vähenevas trendis, kuid vaatamata langusele suurendab heitkoguseid transport. Veondus moodustab peaaegu 30% CO2 koguheitest ja on sektorite lõikes suuruselt teine ​​heitkoguste tootja.

2019. aasta pandeemia ajal kasvas kojukandeteenuste populaarsus hüppeliselt. Üha populaarsemaks muutuvad pimelaod, kus inimesed saavad internetist toidukaupu tellida ning kaubad tuuakse koju kätte. Kaupade kohaletoimetamine on ettevõtete jaoks üks suurimaid kulusid, kuid nõudlus teenuse järele kasvab pidevalt.

Euroopa linnad, kus linnastumine ja õhukvaliteet on suureks murekohaks, piiravad autoliiklust, kullerteenuseid, toidupoodide ning pimeladude tihedust ühes piirkonnas. Toidupoed on valikute ees, mis peavad vastama globaalsetele jätkusuutlikkuse eesmärkidele ja olema kulutõhusad, pakkudes samal ajal klientidele mugavat ja kiiret lahendust kaupade ostmiseks.

Siin on suureks mängumuutjaks toidupoele kuuluv automaat. Kaupluste ja klientide elu hõlbustamiseks on toidukapi kasutamiseks palju võimalusi. Näiteks piirkondadesse, kus kauplusele ehitusloa saamine on keeruline, saab jaepood paigaldada kogukonnale automaadi kaupade üleandmiseks. See säästab kõigi aega ja ressursse. Kõik selle piirkonna toidukaupade tellimused viiakse ühte kohta, kuhu inimesed saavad hõlpsasti juurde pääseda – kapp jääb neile tee peale töölt koju sõites. 40-minutilise ostlemise asemel saab klient tellida toidukaubad mugavalt veebist, sõita pärast tööpäeva rahulikult koju ning teel olles võtta mõne minutiga oma tellimuse mugavalt toidukapist.

Toidukappe saab kasutada poodide infrastruktuuri laiendamiseks uutesse linnadesse või linnaosadesse, ilma et peaks ehitama tervet poodi ja palkama rohkem töötajaid. Kappe saab paigutada nutikalt, tehes koostööd teiste ettevõtetega. Näiteks, kui kauplus paigaldab oma toidukapi tankla kõrvale, saab klient mugavalt ühes kohas nii oma toidukauba kätte kui ka vajadusel tankida.

Cleveroni Team X juht Tanel Aruoja toob välja: „Kui toidukapp asub kliendi jaoks koduteel ja keskmine autosõit toidupoodi ja tagasi on umbes 10 kilomeetrit, siis aastane CO2 sääst on keskmiselt 67 kg. Ja see on ainult ühe pere jaoks. Kulleri poolelt tähendab see, et ühe reisiga saab lõpule viia mitu tellimust, säästes veelgi rohkem CO2 -te." Tellimuste toimetamine ühte toidukappi tähendab, et kuller suudab korraga teenindada 20 majapidamist.

Toidukapid aitavad saavutada toidu jaemüügiettevõtete eesmärke jätkusuutlikemate ja kuluefektiivsemate võimaluste suunas. Kui kliendid ja kullerid peavad vähem sõitma, kahanevad ka CO2 heitkogused ning vähenevad liiklusummikud. Tellimuste kohaletoimetamine ühte asukohta tähendab, et ettevõtted saavad oma logistikat tõhusamalt juhtida, säästa kuludelt ja palgata vähem töötajaid kojuveo korraldamiseks. Kliendile on teenus saadaval 24/7, mis tähendab, et nad saavad tellimusele järele minna igal ajal, päeval või öösel.

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]