Kõik uudised

Cleveroni Akadeemia tudengid hakkavad arendama isejuhtivat autot

13.06.2019 | Cleveroni Akadeemia

Robootikatarkvara arendust õpetava Cleveroni Akadeemia tudengid hakkavad praktikana arendama maailmas ainulaadset isejuhtivat robotkullerit. Kooli lõpetamisel saavad üliõpilased tänu sellele reaalse töökogemuse robootiliste toodete arenduses. Cleveroni Akadeemia tudengeid hakkab konsulteerima ka Milrem Robotics’i teadus- ja arendusdirektor, Tartu Ülikooli kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma. Stipendiumit ning tasuta majutust pakkuvasse Akadeemiasse saab kandideerida kuni 30. juunini. 

Sügisel alustav Cleveroni Akadeemia kasutab esimest korda Eesti IT-hariduses integreeritud õpet, kus akadeemilise õppega koos toimub paralleelselt ka õpitu reaalne rakendamine Cleveroni Viljandi arenduskeskuses. Robootikatarkvara arenduse õppeprogrammi eesmärk on anda tudengile lisaks teoreetilistele teadmistele ka põhjalikud praktilised oskused, mida saaks pärast lõpetamisel uutes töökohtades rakendama hakata. 

„Alustame väiksemast hobielektroonika programmeerimisest, robootikakomplektidest ja lõpetame päris isejuhtiva autoga, mille eesmärk on vedada pakke ning millesse juht ei istu,” täpsustas praktikat Cleveroni isejuhtivate robotite tiimijuht Mart Roht. Tudengid saavad praktika läbimiseks ka eraldi pikaajalise projektiülesande – kolme aastaga tuleb oma meeskonnaga ja Cleveroni mentorite toel luua ka ise isesõitev robotkuller. 

Cleveroni Akadeemia tudengeid konsulteerib Milrem Robotics’i teadus- ja arendusdirektor ning TÜ kosmose- ja kaitsetehnoloogia professor Mart Noorma, kellel on pikaajaline kogemus noorte tootearenduse huvilistega. “Haridus on ühiskonna selgroog ning löön alati hea meelega kaasa sellistes projektides, mis annab võimaluse nutikaid noori arendada ja inspireerida,” kommenteerib Mart.  

Cleveroni ja Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainori koostööna rajatud Cleveroni Akadeemiasse võetakse esimesel aastal vastu 20 robootikatarkvara arenduse huvilist ning 3-aastase õppekava lõpetanud saavad nii rakenduskõrghariduse diplomi kui ka reaalse töökogemuse Cleveroni arendustiimis. Tudengid saavad stipendiumi, mis sisaldab tasuta majutust Viljandis, lõunasööke, 400-eurost kuustipendiumi ning 5500-eurose aastase õppemaksu katmist. Kandideerimiseks on vajalik keskharidus, kuid kandidaatide hindamisel ei lähtuta hinnete keskmisest ega keskkooli lõpueksamite tulemustest.

Sisseastumisavaldusi saab esitada kuni 30. juunini. 

Lisainfo saamiseks saada e-kiri

Tarmo Tamm

Müügidivisjoni juht


E-post:
[email protected]