Nasza historia

Cleveron jest przodownikiem innowacji z ponad 10-letnim doświadczeniem na pozycji lidera w swojej dziedzinie.

2006

ON24, wiodący internetowy sklep meblowy w Estonii i Finlandii (www.on24.ee, www.on24.fi), utworzył dział logistyki, aby dostarczać zamówione towary do klientów kurierem.

2007

Dział logistyki ON24 rozpoczął opracowywanie sprzętu i oprogramowania dla zautomatyzowanych sieci terminali paczkowych. Dział rozwinął się i przekształcił w firmę logistyczną. Nazwa Cleveron została zarejestrowana, ale na początku firma używała nazwy SmartPOST. SmartPOST rozpoczęła rozwój sieci terminali paczkowych z rozwiązaniem „ostatniej mili”.

2009

SmartPOST rozpoczęła świadczenie zautomatyzowanych usług nadawczo-odbiorczych. Wkrótce urządzenia stały się popularnymi punktami odbioru dla klientów końcowych, a w kilka lat marka SmartPOST uzyskała 20% udziałów w rynku estońskim.

2010

Po dwóch latach funkcjonowania, sieć wraz z jej marką została sprzedana Itella Corporation (dawna Poczta Fińska). Do momentu sprzedania marki. Po transakcji firma zaczęła używać nazwy Cleveron i skoncentrowała się na rozwoju oprogramowania i sprzętu dla zautomatyzowanych rozwiązań click & collect.

2011

Firma Cleveron wprowadziła koncepcję urządzeń Cleveron 401 (PackRobot) – nowej generacji zautomatyzowanych terminali paczkowych z największą liczbą przechowywanych przesyłek na metr kwadratowy.

2014

Cleveron wprowadziła na rynek urządzeń Cleveron 302 (CleverBox) – zautomatyzowany urządzenie nadawczo-odbiorczych z unikalną szufladą na małe przesyłki i listy.
Spółka Cleveron otworzyła nowy zakład montażowy w Viljandi w Estonii, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty Cleveron.
Do końca 2014 roku, oprócz Estonii, firma Cleveron miała również klientów w Hiszpanii, Norwegii i Brazylii.

2015

Firma Cleveron nawiązała współpracę z amerykańską firmą Bell and Howell, żeby wprowadzić zautomatyzowane terminale paczkowe na rynek Ameryki Północnej.
Firma Cleveron wprowadziła na rynek rozwiązanie kolejnej generacji urządzeń Cleveron 401, które znacznie zwiększa możliwości sieci przesyłek w zakresie dostarczania i odbioru.
W roku 2015 produkty firmy Cleveron zostały wprowadzone na Węgrzech oraz w Finlandii.

2016

Marka CollectNet firmy Cleveron uruchomiła w Estonii otwartą sieć pilotażowych punktów odbioru paczek. Sieć wykorzystuje urządzenia Cleveron 401.
Walmart uruchomił program pilotażowy, aby przetestować 5 urządzeń Cleveron 401 jako rozwiązanie „kup online, odbierz w sklepie”w Stanach Zjednoczonych.
Urządzenia Cleveron 401 został uznany za „Innowację Dostawy Roku” przez Postal Technology.
Do końca 2016 roku urządzenia firmy Cleveron można było znaleźć również w Bułgarii, Niemczech i USA.

2017

Założyciele firmy Cleveron i ON24, Arno Kütt i Peep Kuld zostali nazwani Estońskimi Przedsiębiorcami Roku przez EY Estonia, członka Ernst & Young Global. Konkurs ceni innowacje, przedsiębiorczość, odpowiedzialność społeczną i przywództwo w biznesie.   
Cleveron opracowała najnowszy i największe na świecie urządzenie nadawczo-odbiorcze oparty na robotyce nazwany Cleveron 402.
Firma Cleveron osiągnęła zatrudnienie na poziomie 100 pracowników.
Najszybsza na świecie publiczna usługa dostarczania za pomocą dronów została zapoczątkowana w rodzinnym mieście firmy Cleveron, Viljandi. Przez dwa tygodnie Cleveron oferowała możliwość zamówienia napoju za pośrednictwem SMS-a i jego dostawy za pomocą drona.
Pierwszy Cleveron 402 został zamontowany w sklepie Zara grupy Inditex w A Coruña w Hiszpanii.
Uniwersytet Bloomsburg w USA wybrał Cleveron 302 jako zautomatyzowane urządzenie nadawczo-odbiorcze dla poczty na kampusie, aby usprawnić i przyspieszyć obsługę i odbiór paczek.
Cleveron 401 zdobył brązowy medal na światowej sławy Edison Awards.
Cleveron zainstalował pierwszą na świecie inteligentną skrzynkę pocztową opartą na chmurze w bloku mieszkalnym Laeva w Tallinie w Estonii. Skrzynka pocztowa jest oparta na naszym inteligentnym urządzeniu Cleveron 301 (SnapLocker).
Sieć Walmart ogłosiła plan rozbudowy sieci Cleveron 401 (inaczej Pickup Towers) w całych Stanach Zjednoczonych. Przed końcem 2018 roku Walmart będzie mieć w swoich sklepach 700 PackRobotów.
Do końca 2017 roku wśród klientów firmy Cleveron znalazł się największy na świecie sprzedawca detaliczny Walmart i największy na świecie detaliczny sprzedawca modowy Inditex.

2018

Pierwszy Cleveron 401 w Wielkiej Brytanii został zainstalowany na potrzeby pilotażu u brytyjskiego sprzedawcy Asda. Cleveron 401 (zwany także Parcel Tower) umożliwia zautomatyzowany samoobsługowy odbiór i zwrot w sklepie Asda w Trafford Park w Manchesterze.

Firma Cleveron zainstalowała dwa największe na świecie roboty Cleveron 402 z usługą click & collect w rewolucyjnym sztandarowym sklepie Zary w Stratford. Sklep w Londynie posiada odrębny dział zamówień online a Cleveron 402 obsługuje odbiór przesyłek. Razem oba roboty mogą obsłużyć 2400 paczek.
Firma Cleveron przeprowadziła pilotaż Cleveron 201, osobistego urządzenia nadawczo-odbiorczego w wybranych obszarach w Estonii, aby przetestować działający prototyp. CleverPod to pierwsza automatyzacja przesyłek firmy Cleveron, stworzona specjalnie do użytku prywatnego. Celem jest zapewnienie maksymalnej wygody i oszczędności czasu – właściciel skrzynki pocztowej nigdy nie będzie musiał czekać, aż przesyłka dotrze do niego wraz z kurierem. Zamiast tego, przesyłka będzie już na niego czekać, gdy wróci do domu. CleverPod przechowuje zwykłą pocztę, przesyłki i żywność. Działa na oprogramowaniu CollectNet firmy Cleveron.

Firma Cleveron zdobyła tytuł Firmy Roku 2018 podczas konkursu Estońskich Nagród Przedsiębiorczości 2018. Otrzymaliśmy również tytuł Najlepszego Projektanta Roku, Innowatora Roku, oraz znaleźliśmy się w pierwszej trójce firm w kategorii Eksporter Roku.

Firma Cleveron otworzyła nowe centrum rozwojowe, tym samym istniejąca hala montażowa, o kubaturze 30002, została powiększona o dodatkowe 7500 m2 , trzykrotnie zwiększając nasze możliwości produkcyjne.

Firma Cleveron została uznana za Transatlantycką Firmę Roku na Transatlantyckiej Konferencji Biznesu 2018 w Tallinie. Nagroda ta jest częścią programu Transatlantyckie Nagrody Biznesu organizowanego przez Amerykańską Izbę Handlową w Estonii, Amerykańską Ambasadę w Tallinie oraz Bałtycko-Amerykańską Fundację Wolności.
Automat paczkowy Cleveron 401 został zainstalowany w pięciu lokalizacjach Canadian Tire w wielu regionach kraju –
w Vancouver, Calgary, Saskatoon i Toronto.
Firma Cleveron zatrudnia 200 pracowników

Zacznij od kontaktu z nami

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje o ROI, oprogramowaniu, wsparciu technicznym, procesie pilotażowym oraz na każy inny temat.

  • Sprzedaż
  • Logistyka / poczta
  • Nieruchomości
  • Dystrybutor
  • Agent
  • Inna

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Reio Orasmäe
Menedżer ds. sprzedaży

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671